Reyting Sonuçları 6-12 Ocak 2020

K-drama dünyasını eş zamanlı takip etmeye başladığımda beğendiğim dizilerin tv’de izlenirlik oranlarını da aynı hevesle gözlemeye başladım. Acaba benim izlediğim ve tercih ettiğim diziler Kore’de de takip ediliyor mu? Aynı konular ilgi odağı oluyor mu? Acaba Kore halkı da bizim toplumumuz tarafından sevilen oyuncuların dizilerine aynı tepkileri veriyor mu? Bu soruları cevaplamak adına reyting sonuçlarına bakmak bende bir alışkanlık oldu ve zamanla hoşuma da gitmeye başladı. Bu nedenle sizlerle haftalık olarak dizilerin izlenirlik oranlarını paylaşmayı umuyorum.

  • Pazartesi-Salı Grubu: Romantic Doctor Teacher Kimin ikinci sezonu oldukça başarılı bir giriş yaptı, dizi ikinci bölümde reytingleri %18’e çıkarttı. Han Suk Kyu, doktor Kim karakterini oldukça başarılı bir şekilde canlandırmıştı. İkinci sezonu da ilk sezondan aşağı kalmayacakmış gibi durmakta. P.tesi salı grubunun diğer iki dizisi kablolu kanallarda yayınlanmakta olan Diary of Prosecutor ve Black Dog. Bana göre kablolu kanallarda %3’ten yukarı çıkmak ortalama başarıyı tutturmakla eş değer. Bu nedenle bu iki dizinin de başarılı göründüğünü rahatlıkla söyleyebiliriz. Black Dog dizisinin başrollerinden olan Seo Hyun Jin, Romantic Doctor Teacher Kim‘in ilk sezonunda oynamış ve büyük bir başarı elde etmişti, serinin ikinci sezonuyla aynı time-slotta yarışması hoş bir ironi olmuş.
  • Çarşamba-Perşembe Grubu: 9.9 Billion Won Woman KBS‘te ortalama bir başarıyı tutturmuş, iki haneli reytinge çıkıp iniyor. Açıkçası dizi oldukça merak uyandırıcı, kendi izleyici kitlesini edinmiş gibi duruyor. MBC People With Flaws başarısız bir tablo sergilemekte. Kablolu olmayan bir kanal için hafta içi %2’lik reyting kötüye işaret… Psychopath Diary ise TVN‘de düşük-orta bir başarıyı sürdürüp bu hafta final veren dizilerden.
  • Cuma-Cumartesi Grubu: Nam Gung Min‘in başrolünü paylaştığı Stove League oldukça başarılı gitmekte. İki haneli reytingiyle Stove League iyi bir gidişat sergiliyor gibi görünüyor. Temasını Beyzbol üstünden işleyen bir dizi olarak sporla ilgilenmeyen izleyiciyi bile kendisine çekmiş. Chocolate ise kendi izleyici kitlesini kazanmış durumda.
  • Cumartesi-Pazar Grubu: Genellikle KBS‘in aile dramalarının zaferiyle sonuçlanan c.tesi pazar grubunda yine bir değişiklik görünmüyor. Haftasonunun kablolu yayın dizisi aynı zamanda Netflix‘te kendine yer bulan Crash Landing on You, yıldız kadrosuyla oldukça başarılı giden dizilerden birisi. Haftasonu yayın grubunda güçlü dizilerle yarışmasına rağmen aldığı reyting TVN için çok başarılı.

Reytinglerimizi veri akışına göre güncelleyerek vermeye devam edeceğiz…

Kaynak : Asianwiki, Dramabeans

Paylaş:
Yazı oluşturuldu 53

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön