BTS’in V’si ve Jimin’inin Şarkılarının Arkasındaki Hikayeleri

Geçtiğimiz ay 7. yıldönümlerini kutlayan BTS, BANGTANTV Youtube kanalında yayınladıkları içerikte 7 senelik süreçte yaşadıklarını ve edindikleri tecrübeleri sevenleri ile paylaştılar.

Paylaşılan içeriklerden birisinde, Map of the Soul 7 albümünde düet çalışmaları olan V (Kim Tae-Hyung) ve Jimin‘in söyleşisi de bulunuyordu. 7 sene içerisinde paylaştıkları acı tatlı tecrübeleri anımsayan ikili, bu süreç içerisinde aralarında gelişen dostluğa ve iletişime ışık tuttu. Hikayenin genel resmine bakacak olursak, Friends ve 4 O’Clock parçalarının geçmişi oldukça uzun bir sürece dayanıyor.

Taehyung-Jimin-BTS-Dramako

Öncelikle, BTS‘in Mart ayında James Corden‘ın Carpool Kareoke bölümüne gidelim. James Corden, BTS üyelerine, grupta en çok kavga eden çifti sorduğunda, bütün üyeler Jimin ve V‘nin olduğunu dile getiriyor hep bir ağızdan. Sebebi sorulduğunda ise V, “Mantı” olduğunu söylüyor. İlk elden komik bir sebep olarak gözükse de aslında Jimin ve V, gerçekten 2016 senesinde mantı üzerine ciddi bir tartışma gerçekleştiriyor. Söz konusu videoya aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Mantı yüzünden tartışmak kulağa oldukça komik geliyor değil mi? Şaka gibi ama aslında altında oldukça mantıklı bir sebep yatıyor. Bunun cevabını da BANGTANTV Youtube kanalında 9 Haziran’da yayınlanan Jimin ve V’nin söyleşisinde öğreniyoruz.

Her ne kadar bazı durumlardaki ifadesi sebebi ile hayranları tarafından Blank Tae adı verilen V, durgun ve ilgisiz gibi gözükse de, grubun en hassas ve duygusal üyelerinden birisi olduğu perde arkası videolardan rahatlıkla anlaşılıyor. Özellikle Jimin ile olan ilişkisindeki ifadeleri dahi onu ağlatmaya yetiyor. İkilinin lise zamanlarından beri aynı okula gitmeleri, yaşadıkları zorlukları birlikte atlatmaları ve ağladıklarında birbirlerine destek olmaları bütün bu ilişkiyi güçlendiren etmenler arasında.

v-jimin-bts-dramako

“Song by V & Jimin” söyleşisinde ise geçmişte olan en büyük tartışmalarını dile getiriyorlar. 2016 senesinde Hwarang kdramasında yer alan Kim Taehyung (V), o dönem yoğun çalışma temposu nedeni ile dans studyosu ve set arasında gidip geldiğini belirtiyor. Yemek yemek için bile zaman bulamayan V ile Jimin’in en büyük tartışması, yemeğin ne zaman yeneceği üzerine başlıyor. Setten geldiği için aç olan V, yemeği dans çalışmasından önce yemek isterken, Jimin, gruptaki diğer üyeleri beklemeleri gerektiğini, kendisinin erken yemek yeme durumunda diğer üyelere ayıp olacağını düşünüyor ve yemek yemesine izin vermiyor. Bu durum karşısında sinirlenen V, heyecanlı bir şekilde Jimin ile tartışmaya başlıyor ve bu tartışma sonucu diğer grup üyeleri ikilinin studyodan çıkmasını istiyor. Bunun üzerine 2 hafta konuşmayan V ve Jimin, sessizliklerini sabah saat 4:00-4:30 civarı bir parkta bozuyor. Üstelik Jimin sarhoşken. Jimin, ısrarla V’nin yaptığının yanlış olduğunu savunurken, mantıları zaten midesine indirmiş olan V sakince Jimin’i dinliyor ve V‘nin RM ile düet olarak söylediği 4 O’clock şarkısını tam da bu hikayeden esinlenerek yazıyor. V’nin söyleşide söylediği şey ise, parkta gerçekleşen o konuşmanın videosunun hala kendisinde bulunduğu.Jimin ise buna şaşırarak “Kim böyle bir tartışamyı videoya alır ki? Tabi ki V!” diyor.

Söz konusu söyleşiye aşağıdan ulaşabilirsiniz.

V‘nin Mantı hikayesi üzerine yazmış olduğu 4 O’Clock şarkısına ise aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz.

Gelelim BTS‘in son albümü olan Map of The Soul 7‘daki “Friends” parçasına…

jimin-bts-v-dramako

Friends şarkısı, 4 O’Clock‘un aksine daha eğlenceli ve enerjik bir dinamiğe sahip. Şarkı yapım sürecinde Jimin‘in de katkısı olan eserde, V her ne kadar tiz notalara çıkmaktan zorlansa da (kendi itirafı ile), ikilinin harmonisi şarkı üzerinde oldukça uyumlu bir nüans yakalıyor. Şarkının sözlerine dikkat edecek olursak, lise zamanı her şeyi birlikte paylaştıkları anılara, tartışmalara ve eğlencenin olmadığı noktada bile birlikte olmalarını dileyen sözlere denk geliyoruz. Jimin‘in şarkıya yönelik yaptığı yorum, bir parçayı tamamiyle hissetmeden yorumlayamadığı üzerine oluyor. Friends‘in müziğini benimsedikten sonra şarkının verdiği enerjinin gerçekten ikisinin ilişkisini anlattığını dile getiriyor.

Bu eğlenceli şarkıya aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz.

İkilinin bir sonraki birlikte gerçekleştirecekleri proje ise, dans üzerine olacağı sinyalini veriyor. Jimin ile birlikte ağır bir koreografi üzerine çalışmak istediğini söyleyen V, Map of The Soul 7 albümündeki ON parçasının koreografisinden bile daha ağır bir tempoda Jimin’e eşlik etmek istediğini belirtiyor. Jimin ise gruptaki en iyi dansçı olarak biliniyor. BTS‘in “ON” klibine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

jimin-v-BTS-dramako

Genellikle hissettiklerini, yaşadıklarını ve hayallerini seslendirdikleri şarkılara yansıtan BTS grubu, duygularına hayran kitlesini de dahil ederek uzun süre bizleri yalnız bırakmayacak gibi görünüyor.

Paylaş:
Yazı oluşturuldu 75

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön