Alice [İlk İzlenim]

Alice-dramako-3
  • Bölüm Sayısı: 16
  • Tür: Bilim-Kurgu, Gizem, Fantazi, Dram
  • Kanal: SBS
  • Yıl: 2020

Joo Won ve Kim Hee Sun ‘un uzun zamandır beklenen bilim-kurgu serisi Alice dün gece izleyici ile buluştu. Cuma-cumartesi yayını SBS ‘in güçlü dizilerini koyduğu yayın akışı, geçtiğimiz zaman dilimlerinde bu time-slotta The King:Eternal Monarch ve Hyena gibi iddialı dramaları görmüştük. Buradan dizinin ne kadar güçlü bir şekilde yayına hazırlandığını da anlayabiliriz. Sadece yukarıda adı geçen iki başrol değil, yardımcı kadrosu da oldukça güçlü ve bilindik isimlerle dolu. Bunların başında Kwak Shi Yang (Chicago Typewriter, Clean with Passion for Now, Fight for My Way) , Choi Won Young (Mystic Pop-up Bar ), Lee Da In (Doctor Prisoner) ve Kim Sang Ho (Kingdom) gelmekte. Kadroda daha birçok dramadan tanıyabileceğimiz isim yapmış oyuncuları da seçiyoruz.

Konusuna gelirsek…

Alice ya da diğer adıyla Hotel Alice zaman yolculuğunu tema edinen bir drama. Aslında yayınlanana kadar detaylı bir tanıtımına ve özetine ulaşamamıştım. Şimdi ilk bölümü izledikten sonra verilen özet biraz daha anlam kazanmaya başladı. Sizlerle ilk bölüm üzerinden izlenimimi ve konuyu paylaşmak istedim.

2050 yılından zaman makinesi yardımıyla 1992 yılına gelen iki zaman yolcusunun(Kim Hee Sun ve Kwak Shi Yang) görevi dünyaca ünlü fizik doktorunun kitabını almak ve geleceğe götürmektir. Ancak 92 yılına varan ikili beklemedikleri bir olayla karşılaşırlar, Kim Hee Sun hamiledir. Karakterimiz 1992 yılında kalmaya ve bebeği doğurmaya karar verir. Dizimizin ana karakteri Park Jin Gyeom (Joo Won) anne ve babasının kim olduğundan bihaber annesi (Kim Hee Sun) ile birlikte yaşamaktadır. Ancak 18 yaşında annesini bir cinayete kurban verir. Dizi 2020 yılına sardığında Park Jin Gyeom tıpkı annesine benzeyen bir kadınla karşılaşır ve etrafında dönen gizemli olaylarla birlikte annesinin cinayetini çözmeye çalışır. Dramada Alice in WonderlandAlice Harikalar Diyarında vurgusu da var gibi… bir metafor olarak kullanılmış olabilir. İlerleyen bölümlerde göreceğiz.

Alice-dramako-1

Romantizm ?

Dizi ile ilgili en çok merak edilenlerden biri, Joo Won annesine benzeyen bu kadınla nasıl bir ilişki içinde olacak sorusuydu. Tabi çoğu kişi romantizm unsurunu merak etti. Ama yukarıda dediğim gibi net bir bilgi olmadığından izleyerek teyit etmiş olduk. Bu bir spoiler olmadığı için rahat bir şekilde yazıyorum. 2020 yılında karşılaştığı kişi (ileride bir hile yapmazlarsa) annesi gibi … yani bu ikili arasında bir romantizm olmayacaktır diye tahmin ediyorum. Park Jin Gyeom karakterinin potansiyel romantik partneri Kim Do Yeon (Lee Da In). Şimdilik dizinin bize bir romantizm sunup sunmayacağını bilemiyoruz. Ancak olsa bile ana tema bu değil, drama daha çok bilim-kurgu gizem ekseninde dönecek gibi durmakta.

Alice-dramako-2
Lee Da In, Joo Won, Kim Hee Sun, Kwak Shi Yang (soldan sağa)

Diziye ne kadar şans vermeliyim?

Dizinin ilk bölümü üzerinden yazdığım bir ilk izlenim yazısı olduğunu hesaba katarsak, birinci bölümü bitirin derim. Eğer ki farklı birşeyler arıyorsanız, bilim-kurguya kayabilirim diyorsanız şans verebilirsiniz. Birinci bölüm oldukça hızlı ve geçmiş olayları hiç sıkmadan anlattı. Yani ilk bölümlerinde olayları yavaş yavaş boğarak anlatan dizilerden biri değil. Ben zaten başrollerden kaynaklı diziye bir bakacaktım ama yardımcı kadrosunun da dopdolu olduğunu gördüm. Dizinin potansiyeli oldukça fazla üstelik ilk bölümde ele alınmayan birçok karakter de vardı. Karakter bakımından zengin olması birinden birine duygusal açıdan bağlanıp izleyebileceğiniz anlamına da gelebilir. Her açıdan potansiyeli çok. Ayrıca Kim Hee Sun da inanılmaz, bir insan hiç mi yaşlanmaz 🙂 Merak edenler için aşağıya dramanın tanıtımını da koyuyorum.

Paylaş:
Yazı oluşturuldu 52

Alice [İlk İzlenim]” üzerine 2 görüş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön