Flower of Evil [İlk İzlenim]

Flower of Evil-dramako-2
  • Bölüm Sayısı: 16
  • Tür: Suç, Dram, Romantizm
  • Kanal: tvN
  • Yıl: 2020

Lee Joon Gi ve Moon Chae Won ‘un uzun zamandır beklenen dizisi dün izleyici ile buluştu. Lee Joon Gi benim ev sevdiğim aktörler arasında yer alıyor. Benim için favori dizileri arasında Joseon Gunman , Moon Lovers ve Lawless Lawyer gelmekte, birbirinden zıt türler olsalar da izlemeyenlere tavsiye ederim. Tabi kendisi Iljimae ve Time Between Dog and Wolf dizileriyle ün kazandı ama ben pek Iljimae hayranı olduğumu söyleyemem. Time Between Dog and Wolf ise casusluk dizileri izlemeyi sevenler için iyi bir öneri olabilir, eski olmasına rağmen zamanının iyi dramaları arasındadır. Kendisinin bütün dizilerini izlemişimdir, gerçekten çok iyi dramalarda oynamış bir aktör olarak burada sayamadığım bir çok dizisi de vardır.

Moon Chae Won benim Kore’de beğenip takip ettiğim ilk kadın aktrislerden birisidir. The Princess’s Man, Good Doctor ve Innocent Man gibi hepsi de çok iyi olan dizilerde rol almış bir oyuncudur. Good Doctor ülkemizde Mucize Doktor adıyla uyarlandı, Innocent Man de bildiğim kadarıyla uyarlandı ama aynı başarıyı yakalayamadı. Innocent Man benim ilk beş favorim arasında yer alan çok özel bir dizidir.

Hal böyle olunca Flower of Evil kadrosunda Moon Chae Won ve Lee Joon Gi yer alır da ben izlemem mi! … İkili daha önce 2017 yapımı Criminal Minds Kore versiyonunda birlikte rol almıştı. Criminal Minds izleyen herkesin aklında aynı düşünce vardı, keşke bu ikiliden romantik bir drama görsek… ve Flower of Evil geldi, türünde romantik yazıyor ama …

Konusuna gelirsek…

Lee Joon Gi kimliğini saklayarak Baek Hee Sung adını almış bir metal işleme ustasıdır. Moon Chae Won‘u ise Baek Hee Sung ‘un dedektif eşi Cha Ji Won olarak görmekteyiz. Karı-koca olarak karşımıza çok tatlı ve iyi bir görüntü sergileyen çiftimizin tatlı mı tatlı bir de kızları vardır. Ama herşey göründüğü gibi değildir çünkü Lee Joon Gi‘nin karanlık bir geçmişi vardır ve polis olan eşinin bu geçmişten haberi yoktur. İşte olaylar bu noktadan gelişecek tam olarak nereye evrilecek bilemiyoruz çünkü bu ilk izlenimi birinci bölüm üzerinden kaleme alıyorum. Moon Chae Won gerçekten eşinin karanlık geçmişinden bi haber mi yoksa ona olan sevgisinden ve kendi gerçekliğinin kaybolmasını istemediğinden duyduğu şüphenin üstünü mü örtüyor, bunları da zamanla göreceğiz.

Flower of Evil-dramako-3

Atmosferi nasıl ?

Dizi romantik komedi değil aslında oldukça ağır gidecek gibi görünüyor. Dram ve suç ağırlıklı bir dizi olacaksa da romantizm de oldukça yoğun hissedilecek gibi durmakta çünkü açılış sahnelerinden bize bunun ipuçlarını veriyorlar 🙂 Benim en çok merak ettiğim nokta dizi tanıtımlarından gördüğümüz kadarıyla bize ikilinin tanışma hikayelerini de anlatacaklar. Bizi olay örgüsünde geçmişe götürecekler, ben ikilinin geçmişini çok merak ediyorum. Öte yandan Lee Joon Gi‘yi bir baba ve eş figürü olarak izlemek de güzel geldi. Tabi Lee Joon Gi yine oyunculuğunu konuşturmuş, duygu durum değişikliğini çok iyi ifade eden aktörlerden biri kendisi.

Flower of Evil-dramako-4

Şu aşamada şans vermeli miyim?

Bu tamamen dizi izleme tercihinize bağlı olsa da benim gibi favori oyuncularınız oynuyorsa kesinlikle kaçırmayın derim. İlk bölüm sizi nelerin beklediğini vermese de atmosferi ve hikayesini belli ediyor. Ben aşırı komedidense hafif dram ve suç dizilerini oldukça beğenen bir izleyiciyim. Bu nedenle her hafta kaçırmadan takip edeceğim. Güncel yayınları her hafta beklemek acı verse de izleyici kitlesi ile yorum yaparak tahminlerde bulunarak izlemenin de ayrı bir keyif verdiği kanısındayım. Elbette dizi bittikten sonra detaylı incelememi de sizlerle paylaşacağım. Merak edenler için dramanın tanıtımını da aşağıya koyuyorum 🙂

Paylaş:
Yazı oluşturuldu 52

Flower of Evil [İlk İzlenim]” için bir görüş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön