A Piece of Your Mind

  • Bölüm Sayısı: 12
  • Tür: Romantik, Dram
  • Kanal: tvN
  • Yıl: 2020

A Piece of Your Mind bitmesiyle bende derin yaralar açan bir dizi oldu, çünkü pazartesi-salı geceleri izlediğim dramam bitti ve yerine yenisini koyamadım. Dizi hakkında ilk izleminlerimi ve detayları bir önceki yazımda aktarmıştım, buradan ulaşabilirsiniz. Bu yazımda ise daha çok finale yönelik düşüncelerimi paylaşacağım.

4 Bölüm Kestik, Neler Kaybettik ?

A Piece of Your Mind-dramako

A Piece of Your Mind ilk 8 bölümde kesintiyi pek fark ettirmedi diyebilirim. Ancak 9. ve 10. bölümlerde hızlanan hikaye kurgusu dramanın neleri kaybettiğini izleyiciye hatırlattı.

  • Moon Ha Won (Jung Hae In) & Han Seo Woo (Chae Soo Bin)

Ha Won ve Seo Woo arasında daha uzun zamana yayılan ve yavaş şekillenen bir ilişki olmalıydı ama son dört bölümün kesilmesi, dramanın son iki haftasında her şeyi hızlanmasına sebep oldu. İlk 8 bölümde yavaş yavaş birbirlerini tanıyan ikili birden iki adım öteye gitti ve bu da dizinin atmosferini etkiledi. Rahatsız oldum diyemeyeceğim. Başroller bence birbirlerine çok yakışıyorlardı, kimyaları da tutuyordu. Ancak izleyici bu hızda ikiliyi takip edemedi.

  • Moon Soon Ho (Lee Ha Na) & Kang In Wook (Kim Sung Gyu)

Dizinin hızlı sardığı bir diğer hikaye ise Ha Won’un yeğeni ve Seo Woo’nun çalıştığı stüdyonun müdürü olan Moon Soon Ho ile hikayemizin toplayıcı karakteri Kim Ji Soo’nun kocası ve piyanist olan Kang In Wook.

A piece of your mind-dramako

Bence bu ikilinin çok daha uzun bir yolu vardı. Ancak zamanın azlığı en çok bu ikisini vurdu. Sürecin sonunda romantik bir birliktelik bile olabilirdi. Ama Kang In Wook’un yaptığı ve Kim Ji Soo’nun mutsuzluğunun asıl sebebi olan ”o olay” finale doğru kilit noktamız oldu. Ve bu olaylar Kim Ji Soo’nun bıraktığı bir mektupla çözüldü. Kimse mektupları okumuyormuş yani bunu anlamış olduk 🙁

Konuşma Cihazının Tepki Noktası…

Bence dizinin finalde bize verdiği en iyi nokta buydu. Hikayemiz Kim Ji Soo’nun trajik gidişiyle onunla bir türlü konuşamayan Moon Ha Won’un Kim Ji Soo’nun sesi ile bir konuşma cihazı yapmasıyla gelişiyordu. Bu sayede onunla konuşmayı da ummuştu bir şekilde. Bu cihazların aktif bir şekilde konuşması için tepki noktasına ulaşmaları gerektiğiydi.

Dizi boyunca Kim Ji Soo’nun Ha Won’a tepki verdiğini sanarken; finale doğru aslında kocası Kang In Wook’a tepki verdiğini görmüş oluyoruz. Seo Woo cihaz ile konuşurken aşktan bahsedince Ji Soon tepki veriyordu. Neden buna tepki verdiğini final bölümünde net bir şekilde anlıyoruz. Moon Ha Won’un cihazı da dizinin başında yıldırım düşmesine tepki veriyordu. Hikaye bunu Kim Ji Soo ile bağlıyordu ancak aslında Ha Won’un annesi ile ilişkiliydi.

Şimdi bunun neresi güzel diyebilirsiniz tabi 🙂 Demem o ki hiçbir şey göründüğü kadar basit değil, özellikle insan duyguları çok karışık. Hatta o kadar derin ki insanın kendi bile bunu fark edemiyor. Hikaye bize bunu verdi. Güzel bir kurguyla hem de 🙂

Müzikleri…

Dizinin albümü yayınlandı, çok güzel hafif müzikler ve enstrümental parçalar var. Kahvenizi içip kitap okurken dinlenecek cinsten. Albüme göz atmanızı öneririm.

Peki hala izlemeye değer mi?

Kısaca, evet 🙂

A piece of your mind-dramako

Eğer bu kesinti olmasaydı – ki ben hala çok kızgınım bu kesintiye neyse – Ha Won ve Seo Woo arasında çok daha dengeli ilerleyen bir ilişkiye şahit olacaktık bu kesin. Bu birden avucumuza düşen birliktelik durumu gerçekliğini kaybediyor diyeceğim de demek istemiyorum. Çünkü bu yavaş akan diziye hayran olarak başlamıştım. Kötü konuşmak canımı yakıyor. Daha iyisini görebilirdik diyeyim 🙂

Final bölümünün kendisi uzun tutulmuş ama yine de kesilmişlik hissini kaldıramamış. Son bölüm resmen yarım bitti gibi oldu ve bu beni çok üzdü. Hani biz başrollerimizi bir şekilde gördük. Ama diziye ikinci haftadan sonra giren yan karakterlerimizi hiç göremedik. Mesela Eun Jo Homestay tayfası benim favorimdi. Onları izlemek isterdim. Dizinin sonunda hala arkadaş olduklarını görmek isterdim. Çünkü hayatta böyle dayanaklar sık bulunmuyor bari dizi dünyamızda mutlu olalım değil mi ama 🙂

a piece of your mind

Her şeye rağmen hikaye güçlü başladı, müzikleri atmosferi çok başarılıydı. Oyuncular birbirine yakışıyordu – başka dizilerde görmek nasip olur umarım 🙂 – Belki de ben duygusal yaklaştığım için dizinin sonunda mutlu olamadım. Ama ön yargısız başlarsanız seveceğiniz bir dizi olacaktır. Ben bu tonda dramaları bayılarak izliyorum 🙂 İzlemeyenlere denemelerini tavsiye ederim.

Paylaş:
Yazı oluşturuldu 53

A Piece of Your Mind” üzerine 2 görüş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön