Fight For My Way

fight for my way

Fight For My Way, tamamiyle tavsiye üzerine izlediğim, ilk bölümde beni çok sarmayan ama kalanını bir solukta izlediğim tatlı mı tatlı bir gençlik dizisi. Bu enerjiyi okurken size daha iyi verebilmesi için de en sevdiğim OST’sini yukarıya yerleştirdim. Şarkıyı dinleseniz bile verdiği enerjiden nasıl bir dizi olduğunu rahatlıklar hissedebilirsiniz zaten.

2017 senesinde kdrama severlerle buluşan Fight For My Way, her bölümünde kahkaha ve gözyaşı vadediyor izleyicisine. Hatta zaman zaman ikisini aynı anda yapmayı başarabilen dramalardan. Bu nedenle dinamiklerini oldukça başarılı buldum. Bu dramayı dayidream‘de tavsiye dramalarında belirtmiş sanıyorum ki. Bana da çok sevdiğim bir drama sever çitlembiği tavsiye etmişti. Başta ilerletemeyeceğimi düşündüm ama günümüz monotonluğunda baya iyi geldi bana drama, her şeyden öte, arşive Park Seo-Joon‘u kazandırdı 🙂

Nedir Bu Fight For My Way?

Fight For My Way

Drama bize Ko Dong-Man ve Choi Ae-Ra’nın hikayesini anlatıyor. Bunu anlatırken de yan karakterlerle hikayeyi besliyor. Kendinizi sadece Dong-Man ve Ae-Ra’yı değil, bütün karakterleri izlerken ve merak ederken buluyorsunuz. Bu da dramanın sıkılma payını minimuma indiriyor.

Dong-Man (Park Seo-Joon), Ae-Ra (Kim Ji-Won) ve Soel-Hee küçüklüklerinden beri birbirlerine sahip çıkan bir ekiptir. Bu ekibe lise yıllarında Joo-Man (Ahn Jae-Hong) da dahil olur ve ilerleyen senelerde Joo-Man, Seol-Hee ile uzun senelik ciddi bir ilişkiye başlar. Bu da onu ekibin kalıcı üyelerinden birisi yapar.

Bu ekibin tek amacı hayallerini gerçekleştirmektir. Dong-Man, okul zamanlarından beri Tekvando sporu ile ilgilenmektedir. Babasının maddi durumu ve kız kardeşinin sağlık sebepleri nedeni ile tekvandoyu bırakmak zorunda kalır ama bu onun hayatını ve karakterini değiştiren bir sebep haline gelir. Yıllarca şike ile maçı kaybetmesini ne kendisine ne de geleceğine yakıştırır. Olmak istediği kişi ve olması gereken kişi arasında mücadele eden Dong-Man, hayallerini gerçekleştirmek için zorlu bir yola girer.

Fight For My Way

Ae-Ra ise, lise zamanlarından beri elinden mikrofonunu düşürmeyen, sunucu olmayı hayal eden bir kızımızdır. Dong-Man ve Seol-Hee’yi her zaman kollamış, adeta grubun lideri olmuştur. Aslında gizliden gizliye yıllarca Dong-Man’a aşıktır fakat bunu hiçbir zaman belli etmemiştir, sebebi ise ikilinin oldukça yakın arkadaş olması ve bu samimiyeti kaybetmekten korkmasıdır.

Seol-Hee ve Joon-Man’a geldiğimiz zaman ise 6 senelik ilişkileri değişime uğramaya başlar, beklentilerin farklılaştığı bir sürece girerler. Her uzun ilişkinin geçmesi gereken sınav yaklaşmaktadır onlar için. Bu durumu izlemek acı verse de izleyicilere, gerçekçi ilişkilere güzel bir bakış açısı sunuyor aslında.

Fight For My Way

Olayların hız kazanmaya başladığı nokta ise, Dong-Man’ın Ae-Ra’yı farklı bir gözle görmeye başlamasıdır aslında. İnsanların yaşadıkları ve deneyimleri hayata bakış açısını değiştirdiği gibi, yanımızdaki insanlara bakış açımızı da değiştirebiliyor. Bu gelişimi adım adım Dong-Man’dan izlemek gerçekten eğlenceli. Park Seo-Joon harika bir şeffaflık sunmuş izleyicilere.

Neden İzlemeliyiz?

Fight For My Way

Aslında Fight For My Way‘in ne olduğunu anlatırken bile izlemek için bir çok sebep sundum sanıyorum. Hatta Neler Rahatsız Etti? bölümünde neler yazacağımı bilemiyorum bile çünkü gerçekten izlememek için neden olmayacak kadar iyi bir dizi. Bir kere sizi saçma uzatmaları ile yormuyor. Sadece duygusallık ya da sadece hırs da aşılamıyor. Hayatı olduğu gibi yansıtıyor. Tabi bir kaç küçük peri dokunuşları da yok değil dramada ama onlar olmazsa belgesele dönermiş.

Oyunculuklar gerçekten çok hoşuma gitti. Bir tane de bu olmamış ya ya da bu oyuncu şurada şöyle yapsaymış daha iyi olurmuş diyeceğim bir eksiklik yoktu. Başrol oyuncuların hatta arkadaş ekibinin kimyası çok güzel bir şekilde uyum sağlamış birbirine.

Park Seo Joon dramako

Park Seo-Joon gerçekten sonradan açılan ve açıldığı gibi insanın gözünü alan bir enerjiye sahip. İlk etapta düştüm bittim öldüm etkisi olmuyor ama bunu fark ettiğinizde çoktan sizi etki alanın içerisine almış oluyor. Kamera ilen olan rahatlığı, rol yaptığı düşüncesinden uzaklaştırıyor sizi hatta ve hatta! Dramanın son 10 saniyesinde bir anda bütün oyuncuların kameraya dönüp “Fight For My Way“i izlediğiniz için teşekkür ederiz demeleriyle sizde oluşan şaşkınlık, o dakikaya kadar drama izlediğinizi fark etmemenizin kanıtı. Ben bir anda irkildim ve beni görmediğini düşündüğüm birisinin beni fark ettiği anki kadar şaşırdım diyebilirim. Drama bu denli içine almış demek ki izleyicisini, bu denli hikayenin bir parçası yapmış ve bu hem oyuncuların harikalığından hem de hikayenin tazeliğinden, akıcılığından kaynaklanıyor bence.

fight for my way

Bunun yanı sıra dövüş sahneleri benim çok hoşuma gitti. Ben ring maçlarını çok seven birisi değilim aslında ama bu maçların arkasındaki hikaye ile birleştiğinde dövüşler, Dong-Man için ne anlama geldiğini hissediyorsunuz ve bu da maçları çok daha heyecanlı, ilgi çekici kılıyor.

Son olarak drama içerisindeki kıyafetlere bayıldım. Gerçekten her karakter üzerinde ayrı çalışılmış diye düşünüyorum. Hatta sadece karakter değil, sahnelerin duygu yoğunluğu üzerine bile özel renkler ve modeller seçilmiş olabilir. Gerçi bu konuda en çok merak ettiğim drama Itaewon Class ama o da sırada inşallah en kısa sürede izleyeceğim. Gelelim cevabını bilmediğim bölüme…

Neler Rahatsız Etti?

Fight For My Way

Çok düşündüm ama bu konuda çok fazla bir neden bulamadım. Sadece dramanın ilk bölümünde beni bağlayacak bir şey olmadı hatta gülmedim bile ama genelde Kore dramalarına bir üç bölümlük zaman tanımak gerektiğini de duydum o nedenle de hemen kesmek istemedim. Yazının başında da dediğim gibi, birinci bölümden sonra ışık hızıyla aktı gitti drama.

Belki birazcık Seol-Hee ile Joo-Man’ın ilişkisine sap olan Ye-Jin beni rahatsız etmiş olabilir. Bir kadının kendisini bu kadar reddeden erkeğe böyle yapışması hoş duygular uyandırmıyor bende ama bu demek değil ki böyle bir karakter dramada olmamalı çünkü böyle karakterler kadın erkek demeden herkesin hayatına dahil olabiliyor. En azından biz bu dramada onurlusuna denk geldik. Zaten o olmasaydı, ikilinin ilişkileri ölümcül bir monotonluğa girdiği gibi Seol-Hee’nin de yaşamı gerçekten harcanacaktı. Her şerde bir hayır vardı gerçekten.

ffmy dramako
ffmw

Evet, herhalde hakkında en az olumsuz eleştiri yazdığım drama şaşırtıcıdır ki Fight For My Way oldu. Şaşkınım ama mutluyum, gerçekten izleyiciyi bu denli mutlu eden dramalar olması beni sevindiriyor, özellikle bu günlerde çok ihtiyacımız var. Eğer siz de hala izlemediyseniz Netflix‘ten Fight For My Way‘i rahatlıkla izleyebilirsiniz.

Paylaş:
Yazı oluşturuldu 66

Fight For My Way” üzerine 3 görüş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön