Mystic Pop-Up Bar Detaylı İnceleme

Mystic-Pop-up-Bar-dramako-1
  • Bölüm Sayısı: 12
  • Tür: Komedi, Fantazi, Gizem
  • Kanal: JTBC, Netflix
  • Yıl: 2020

İlk izlenim yazımda karakterlerini ve konusunu genel olarak irdelediğim Mystic Pop-Up Bar final yaptı ve sizinle son bölüm üzerinden genel izlenimimi paylaşmak istedim. Keyifle izlediğim her hafta beklediğim bir dramaydı. Çünkü mayıs ayı içerisinde izlenmeye değer çok yapım çıkmadı. Bu nedenle her çarşamba-perşembe yayınlanan Mystic Pop-Up Bar, hafta içi benim için güzel vakit geçirme aracı oldu.

Mystic-Pop-Up-Bar

Sonuna Kadar…

Karakterler arası ilişki ve diyaloglar sonuna kadar eğlenceli devam etti. Üçlümüzün anları oldukça keyifliydi. İlk izlenim yazımda Hwang Jung Eum‘un karakterinin yaşadıkları ve geçmiş yaşamında başına gelenler etkisini sonlara doğru gösterecektir ve dizi drama dönebilir demiştim. Öyle de oldu… Özellikle 9.bölümden sonra bir dram tonu hakim oldu. Karakterlerimizin ilişkisi biraz fazla birbirine dönük (?) çıktı. Spoiler vermeden nasıl ifade etsem bilemiyorum ancak sonlara doğru fazlaca klişeye döndüler diyebilirim. O son hamle olmasaydı olmaz mıydı peki? Bence kesinlikle olurdu. Ama yine de güzel bir seyir oldu benim açımdan.

Mystic-Pop-Up-Bar-dramako-9

Klişeler

İlk olarak Hwang Jung Eum ve iki erkek başrolümüzden birinin önceki hayatta bağlı olduklarını tahmin etmiştik. Bu durum bize 3-4. bölümlerde verildi. Sezinledik diyelim. Hangi erkek başrol olduğunu da tahmin ettik. Bu bir klişeden çok hikayenin gidişatı ile alakalıydı. Bence güzel de ilerledi. Bahsettiğim kişi Choi Won Young (üstte solda) . Dizi haberleri ilk çıktığında Yook Sung Jae ile Hwang Jung Eum arasındaki yaş farkından nasıl olup da bir rom-com’da birlikte rol aldıklarından falan bahsedenler olmuştu. Benim de başlarda diziden uzak durmamın sebebi buydu. Ancak durum bu şekilde gelişmedi. Aranızda aynı sebepten ötürü uzak duranlar var ise buna hiç gerek yok. Ayrıca Hwang Jung Eum fanı olmamama rağmen dizide kendisini de beğendiğimi söylemeliyim. Bu kadar uzak durma sebebin varken neden izledin bu diziyi diye soranlar olabilir … Mayıs ayı yokluğu diyebilirim 🙂 Ama iyi ki izlemişim diye de eklemeliyim 😀

Mystic-Pop-up-Bar-dramako-5

Şans vermeli miyim?

12 bölüm olması benim için iyi bir unsurdu. 12 bölüm demek olayları fazlaca karıştırmadan başlarda çok oyalanmadan konuya girilmesi ve olayların toparlanması demek. Bu nedenle cazip bir etken. Yukarıda bahsettiğim gibi dizinin karakterleri bence çok eğlenceli. Özellikle 9.bölüme kadar çünkü son üç bölümde biraz drama girmişler. Ancak sonunu eğlenceli bir şekilde toplamışlar. Hayal kırıklığı yaratmıyor. Bunun sebebi bir webtoon olması olabilir. Her soruna muhteşem bir çözüm bulunmamış ancak fantastik dizilerde hayalimizdeki finali bulmamız oldukça zor oluyor zaten. Bu nedenle olabilecek en hafif sonla toparlamışlar.

Aşırı bir beklentiye girmeden ara ara izleyecek eğlenceli bir drama arıyorsanız bir şans verebilirsiniz diye düşünüyorum. İlk iki bölüme bakıp devam kararınızı verebilirsiniz. Ben baya eğlendim bu nedenle tavsiye ediyorum 🙂 Diziyi merak edenler için bir trailer da koyalım şuraya 🙂

Paylaş:
Yazı oluşturuldu 52

Mystic Pop-Up Bar Detaylı İnceleme” üzerine 3 görüş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön