A Piece of Your Mind [İlk İzlenim]

A Piece of Your Mind- dramako -1
  • Bölüm Sayısı: 12
  • Tür: Romantik, Dram
  • Kanal: tvN
  • Yıl: 2020

Jung Hae In‘in uzun zamandır beklediğim Chae Soo Bin ile başrolü paylaştığı dizisi nihayet ekrana geldi, yayınlandı ve bölüm kesintisi bile yaşadı. 16 bölümden 12 bölüme indirildi bu nedenle çok mutsuzum. Ama sizlerle diziyi paylaşmayı çok istiyorum. Karşılıksız aşklarla, aileniz olan dostlarla dolu melankolik bir hikaye…

A Piece of Your Mind erken veda edecek

Geçtiğimiz hafta A Piece of Your Mind ‘ın ekrana erken veda edeceğini öğrendik. Dizinin senaristi Lee Sook Yun için haksızlık olmuş gibi geliyor. Zira senaristimizin önceki dizisi olan On The Way To The Airport da 20 bölüm planlanırken 16 bölüme indirilmiş, bu nedenle zamana yayılması gereken meseleler iki üç bölümde toparlanmaya çalışılmış, dizinin ikinci yarısı biraz zorlama ilerlemişti. Şahsen ben tvN ‘de %1’lik çok drama gördüm, ama kesilen çok da olmuyordu. Başka dizileri karalama kampanyasına dönmesin tabi ki ama hayal kırıklığı yaşadım. Çünkü A Piece of Your Mind bunu hak eden bir drama değildi.

Peki ya A Piece of Your Mind?

İlk adı Half of a Half olarak tanıtılan dizi, Kim Ji Soo adında bir kadına küçüklüğünden beri aşık ve bağlı olan Moon Ha Won (Jung Hae In) ve onun sayesinde hayatına Kim Ji Soo adlı birini alan Han Seo Woo (Chae Soo Bin) adlı genç bir kadını anlatıyor.

A Piece of Your Mind- dramako -2

İkilimizin ortak noktası Moon Ha Won’un ilk aşkı olan Kim Ji Soo… daha doğrusu onun temelinde gelişen bir trajedi. Tabi ki işin içinde Kim Ji Soo’nun kocası rolünde Kim Sung Gyu ve Ha Won’un yeğeni rolünde Lee Ha Na da var.

İzlemeye değer mi?

Dizinin çok farklı bir havası var. Ha Won’un yıllardır duyduğu karşılıksız aşk Han Seo Woo’nun ilgisini çekiyor. Aslında onu çeken Ha Won’dan ziyade onun sevme biçimi. Bu şekilde başlayan merak Han Seo Woo için de karşılıksız bir aşka dönüşüyor. İkili birbirlerini tanıyor ve dertleşiyorlar, bunun sakinliğini izlemek ayrı bir haz veriyor bana. Sohbetleri keyifli, birbirlerini anladıklarını ve aynı tonda konuştuklarını seziyorsunuz.

Artık kibar karakterleri izlemeyi tercih ediyorum, ona göre seçim yapıyorum. Geçmişinde tatsız olaylar yaşayan her insan hırçın ve katı olmuyor. Cömertlik, kibarlık ayrı birer erdem. Bu nedenle böyle karakterleri izlemek bana ayrı bir keyif veriyor.

Teknolojik boyutu?

Moon Ha Won yapay zeka ile uğraşan Kore’nin büyük firmalarından birinin başkanı ve kurucusu olarak karşımıza çıkıyor. Çok zeki ve bu yeteneklerini terapi amaçlı bir sohbet cihazı geliştirmeye harcıyor. Kişiye özgü hazırlanan bu cihaz istediğiniz kişinin duygu ve anılarıyla çalışmakta. Han Seo Woo da ses mühendisi cihazın içine yüklenecek sesin kayıt işlemini gerçekleştiriyor. Aslında bu noktada da denk geliyorlar. İşin burası çoğu kişiye fantastik gelmiş , bu nedenle ilk iki bölümde olumsuz eleştiri almış. Haksız sayılmazlar ama dizinin içine girince bu cihazın nasıl geliştiğinden çalıştığından ziyade, hikayeyi nasıl ilerlettiğine odaklanıyorsunuz.

A Piece of Your Mind- dramako- 3

Diziye ne kadar şans vermeliyim?

Dizi beni ilk andan içine aldı. O yüzden izleyeceğimi biliyordum. Aşırıya kaçmayan melankolik hikayeleri seviyorum. Bu diziye en az üç bölüm şans verilmesi taraftarıyım. İlk iki bölümde yani ilk hafta hikayeyi veriyor ama ikinci bölümün sonunda sizi bağlıyor. Hikaye olgun ve durgun bu nedenle pembe dizi çoskusu vermeyebilir bazı kesime 🙂 İzlemenizi tavsiye ediyorum, şuraya da bir tanıtım filmi atalım …

Güncelleme: Arkadaşlar drama bitti, genel inceleme yazısına buradan ulaşabilirsiniz: )

Paylaş:
Yazı oluşturuldu 56

A Piece of Your Mind [İlk İzlenim]” üzerine 2 görüş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön