It’s Okay to Not Be Okay [İlk İzlenim]

It's Okay to Not Be Okay dramako 1
  • Bölüm Sayısı: 16
  • Tür: Romantik, Psikolojik, Dram
  • Kanal: tvN, Netflix
  • Yıl: 2020

Başrollerini Seo Ye Ji ve Kim Soo Hyun ‘un paylaştığı It’s Okay to Not Be Okay dün gece ilk bölümü ile izleyenlerin karşısına çıktı. Kim Soo Hyun ‘un 2015 Producers dizisinden sonra çektiği ilk diziydi, haliyle takipçilerinin merakla beklediği bir drama oldu. Drama haberleri ilk geldiği anda oyuncuları nedeniyle benim de radarıma girdi. Kim Soo Hyun‘un sıkı bir takipçisi değilimdir ama oyunculuğunu ve dizi seçimlerini beğenirim. Aynı şekilde Seo Ye Ji de genç aktrisler arasından hem oyunculuğu hem de tercihleri ile radarıma giren bir oyuncudur. Hele ki ikisini aynı dizide görme şansım olunca ben de haliyle merakla bekledim. Veee BA.YIL.DIM….

Karakterler…

Dizinin ilk başrolü Kim Soo Hyun, Psikiyatri kliniğinde çalışan bakıcı Moon Kang Tae olarak karşımıza çıkıyor. Kang Tae, zihinsel engelli abisinin bakımını üstlenen, son on senedir abisi ile yaşadığı zorluklar nedeniyle on beş hastane değiştirmiş ancak mesleğinde oldukça içten bir çalışan. İkinci başrolümüz Seo Ye Ji ise geçmişinde yaşadığı sorunlar nedeniyle insanlardan bağımsız, kendine dönük ve gotik bir havası olan Ku Moon Young’u canlandırıyor. Ku Moon Young bütün bu soğuk tavrına rağmen çocuk kitabı yazarı, kitaplarında verdiği mesajlar ise oldukça derin ve kedni hayatından izler taşıyor.

It's Okay to Not Be Okay dramako 3

Bu ikisini aynı karede görmek oldukça keyifli, birbirlerine o kadar yakışmışlar ki bazı sahneler resim gibi olmuş. Çekimler ve hikaye anlatımı çok güzel. Bu izlenim yazısını ilk bölüm üzerinden yazdığım için tabi ki hikayenin gelişimine de bakmak gerekecek. Ancak umarım ki bu şekilde devam eder.

Çekimler, atmosfer…

It's Okay to Not Be Okay dramako 2

Hikayenin atmosferi çok hoşuma gitti. Umarım anlatım tarzını ve derinliğini kaybetmeden ilerler. Bu akşam yayınlanacak ikinci bölümü iple çekiyorum. İlk bölümün girişinde verilen animasyon aktarım çok etkileyiciydi. Bazı yorumlarda Tim Burton tarzı demişler, kesinlikle öyleydi.

İzlemeye değer mi?

It's Okay to Not Be Okay dramako 4

İlk bölüm üzerinden diyebilirim ki ”kesinlikle”, ben oldukça etkilendim. Umarım hikaye ve atmosfer bu şekilde ilerler. Oldukça heyecanlandım, haftasonumuzu dolduracak bir drama listeye eklendi. Reytinglerini de merakla bekliyorum. C.tesi pazar akışında izleyecek bir dizi istiyorsanız, güzel bir fırsat olabilir. İlk bölüme vereceğiniz zamana kesinlikle değer 🙂

Edit: Drama hakkındaki detaylı incelememize buradan ulaşabilirsiniz : )

Drama tanıtım videosunu buraya iliştiriyoruz.

Paylaş:
Yazı oluşturuldu 56

It’s Okay to Not Be Okay [İlk İzlenim]” üzerine 7 görüş

  1. valla kim soo hyun hayranı olarak ben de bayıldım. son izlediğim real isimli filmden sonra iyi geldi 🙂
    ama esas kız da cidden esaslı . katkısı büyük .:)

    1. Beğenmenize çok sevindim, gerçekten güzel bir dizi bizi bekliyor 🙂 3. bölümü bitirdim ve çiftin uyumu cidden süper umarım ki böyle devam eder 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön