Our Beloved Summer [İlk İzlenim]

Yaz günü düşen kar tanesi gibi, kış günü içimizi ısıtan Our Beloved Summer, K-drama severlere duygusal, eğlenceli ve hüzünlü bir hikaye sunuyor. Eğer bu dramayı izlemeyi düşünüyorsanız, dileriz incelememiz size bu kararınızda yardımcı olur.

Başrollerinde Choi Woo Shik, Kim Da Mi ve Kim Sung-Chul‘un yer aldığı Our Beloved Summer, bizi lise yıllarımıza götüren samimi bir drama sunuyor.

Lisede birbirinden oldukça zıt iki öğrenci olan Choi Woong ve Gook Yeon Soo, başrollerinde yer aldıkları belgesel ile tam bir ay birlikte zaman geçirmek durumunda kalırlar. Choi Woong, sadece sevdiği şeyleri yapmayı tercih eden aynı zamanda okul sıralamasında sonuncu olan bir öğrencidir. En çok keyif aldığı şey ise resim çizmektir. Gook Yeon Soo ise, azimli, çalışkan ve oldukça iddialı karaktere sahip bir öğrencidir, aynı zamanda okul birincisidir. Hedefi, başarılı bir iş kadını olmak ve kendin ayakları üzerinde durmaktır. İkilinin hiçbir ortak yanı bulunmazken, birbirlerine zor tahammül ettiklerini söyleyebiliriz. Hikayede geçmiş ve günümüz arasında bize kesitler sunan Our Beloved Summer‘ın bugününe baktığımızda ise, Choi Woong, oldukça başarılı bir sanatçı olurken, Gook Yeon Soo ise başarısını elinde tutmak için oldukça çabalayan bir iş kadını olarak karşımıza çıkar. Hikayenin bize verdiği ipuçlarına göre ikili birlikte çekmiş oldukları belgeselin yanı sıra aynı zamanda romantik bir geçmişi de paylaşmaktadır. Farklı hayatlar süren ve görüşmeyi kesen ikilinin yolları tekrardan kesişir. Bu sefer seçimleri ve olaylara olan yaklaşımı ise hikayenin zamanla bize sunacağı cevaplar arasında.

Benim için hikayenin en ilgi çekici noktalarından birisi, karakterlerin birbirine bu kadar zıt olurken aynı zamanda aşık oldukları gerçeği. “Sevgi anlaşmak değildir, nedensiz de sevilir.” şarkı sözlerini getirdi aklıma. Bu kadar zıt karakterler birbirlerini tamamladı mı, yoksa zıt kutupların birbirini çekmesiyle ilgili bir hikayeye mi ortak olduğumu merak ettim. Bunun yanı sıra, lisede yaşadıklarımız ve hissettiklerimiz ile, yetişkinliğin vermiş olduğu sorumluluklar ve değişimin hayatlarımıza nasıl yansıdığını örnekleyen güzel bir hikaye olduğunu düşünüyorum. İlk bölümde dikkatimi ilk çeken şey, Choi Woong’un, çevresinde olan her şeyin kendi isteği dışında olmasıydı. Çevresindeki herkes ona akıl vermekle ya da ondan bir şey istemekle meşgul. Hiçkimsenin ona ne istediğini sorduğunu sanmıyorum. Gook Yeon Soo ise, her ne kadar kendi seçimi ile bulunduğu yeri seçse de, hikayede verdiği ipuçları ile aslında hiç de isteyerek yapmadığı seçimler sonucu bulunduğu yerde olduğunu bize fısıldıyor. Kendi hayatlarına kendileri karar vermek isteyen iki karakter, ama üzücü haber şu ki sanırım iki de istedikleri sonuca ulaşamamış gibi görünüyor. Bunun sebebini ise ilerleyen bölümlerde öğreneceğiz gibi görünüyor.

Drama oyunculuklarına gelecek olursak, eğer yeni k-drama izleyen birisi iseniz, Choi Wooshik‘in “Parazite” ve “Train To Busan” filmlerindeki eşsiz performanslarını hatırlatmak isterim. Kendisi bu zamana kadar bir şok yapımda yer almış, gerek dramada, gerek komedide gerekse aksiyon filmlerinde oldukça başarılı oyunculuk sergileyen bir aktör. Özellikle Our Beloved Summer‘da komedi ve duygusal yönü ile drama severlere keyifli anlar yaşatacağını düşünüyorum. Kim Da-Mi dendiği zaman aklıma gelen ilk performansı ise Park Seo Joon ile başrollerini paylaştıkları Itaewon Class oluyor. Choi Wooshik ile oldukça başarılı bir uyum sağlayan Kim Da-Mi, Our Beloved Summer’da da akıllarda yer edecek bir performans sergiliyor. Ayrıca, genelde yan karakterlerde izlediğimiz ve bize oldukça keyif veren Park Jin Joo‘da dramanın keyifli karakterlerinden birisi. Kendisini görmek bana her zaman mutluluk veriyor. Çünkü oynadığı karakterler genelde eğlenceli, duygusal ve sevimli karakterler oluyor.

Bütün dramanın yanında bizi hikayeye bağlayan çok güzel bir sebep daha var.

2020 senesinde, Itaewon Class için “Swet Night ” şarkısını hediye eden BTS V (Kim Taehyung) Our Beloved Summer dramasının Christmas Tree şarkısını seslendirdi. Eğer bilmeyenler varsa, Choi Wooshik ve Kim Taehyung, Park Seo-Joon‘un da dahil olduğu Wooga Squad isimli arkadaş gurubunun üyeleri. Bu sayede V, iki yakın arkadaşının içerisinde bulunduğu dramaların müziklerinde yer alarak, dostlarına olan desteğini burada da sürdürdü. Christmas Tree, yayınlandığı ilk günden itibaren bir çok başarıya imza atarken, şarkı, 4 Ocak’ta Billboard dijital şarkı satış listesinde bir numara ile çıkış yaptı. V, bunu gerçekleştiren ilk Koreli sanatçı oldu.

Christmas Tree şarkısını dinlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Eğer sizde sıcak ve samimi duygular uyandıracak bir drama arıyorsanız, Our Beloves Summer, sorunuza cevap olabilir. Our Beloved Summer’ı Netflix’ten izleyebilirsiniz.

Paylaş:
Yazı oluşturuldu 75

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön