Tale of the Nine Tailed [İlk İzlenim]

Biraz geç oldu ama sonunda Tale of the Nine Tailed dramasının ilk bölümünü izlemeyi başardım. Aslında oldukça de eğlenceli, akıcı bir drama olmuş. Sadece bir kaç açıdan şanssız olduğunu düşünüyorum. Bu noktaları da yazının devamında belirteceğim. Şunu da eklemek isterim ki, ilk izlenim yazısı olacağı için dramanın sadece birinci bölümünün değerlendirmesi olacak ve aynı zamanda yazıda herhangi bir spoiler bulunmayacak.

Tale of the Nine Tailed dramasını oldukça uzun süre bekledik. Bir çok drama hızını alıp giderken küçük adımlarla ilerleyen dizi sonunda 7 Ekim tarihinde bekleyenleri ile buluştu ve genel anlamda oldukça olumlu tepkiler gördü. Elbette eleştirilen noktalar da var onlara da değiniriz.

Başrollerinde Goblin dramasından hepimizin tanıdığı başarılı oyuncu Lee Dong-Wook ve Forest‘tan aşina olduğumuz Jo Bo Ah bulunuyor. Bana soracak olursanız ikilinin kimyası beni rahatsız etmedi. Bazı yorumlarda Jo Bo Ah‘ın performansının yeterli olmadığını, düşük kaldığını belirtmişler ama henüz drama çok taze ve bunu demek için çok erken bence. Şimdilik olması gerektiği gibi bir izlenim sunmakta izleyiciye.

Oyuncu kadrosunda bir diğer dikkat çeken isim ise 1989 doğumlu oyuncu Kim Bum. Gumiho’nun üvey kötü kardeşini oynayan Kim Bum, ilk bölümden oldukça renkli bir karakter çizdi izleyenlere ve drama boyunca kendisini bol bol göreceğimizi belli etti.

Gelelim Tale of the Nine Tailed‘in konusuna.

tale-of-the-nine-tailed-dramako

Lee Yeon (Lee Dong-Wook) aşık olduğu kadının tekrar hayata gelmesini karşılığında Gumiho olarak kendi türüne hizmet etme anlaşması yapmıştır. Kuralları çiğneyen Gumiho’ları cezalandırmak ile yükümlü olan Lee Yeon, kendi türü ve dünya arasında denge kurmaya çalışırken şehir efsaneleri temalı bir programın yapım yönetmeni olan Nam Ji Ah’ın dikkatini çeker. İkilinin arasında atışmalarla başlayan diyaloglar, neredeyse Lee Yeon’un kimliğinin afişe olmasına kadar ilerler.

Hikaye olarak derli toplu bir düzene sahip olan Tale of the Nine Tailed draması daha ilk girişinden izleyicinin ilgisini çekecek unsurları barındırıyor. Gel gelelim daha açılış sahnesinde bana Goblin dramasını hatırlattı ki bu üzücü bir durum. Çünkü Lee Dong-Wook, yaptığı açıklamalarda senaristin ve kendisinin Goblin dramasındaki benzerlikleri ile çatışmalar yaşama ihtimali üzerinde duruyordu. Evet, ölüm meleği kadar katı, donuk bir karakter değil Lee Yeon ama özellikle dramanın açılış sahnesi adeta Goblin‘in efsane sahnelerinden birisini andırıyordu. İzlediğiniz zaman ne demek istediğimi anlayacağınızı düşünüyorum.

Bunun yanı sıra dikkatimi çeken bir diğer nokta ise, Don-Wook’un belki de ölüm meleği imajından uzaklaşmak için boyattığı kızıl-kahve saçları idi. Belki benim gözüm alışamadı, belki Gumiho için oldukça başarılı bir imaj ama nedense biraz yadırgattı diyebilirim. Dilerim o da ileriki süreçte alışkanlık kazandırır.

Dramayı izlediğim süre boyunca açıkçası biraz tedirgin oldum her sahnesi ya da her repliği Goblin ile kıyaslanacakmış gibi hissettim, belki de Lee Dong-Wook’un, Goblin draması ile benzemesinden korktuğu için aynı endişe bana da oturmuş olabilir ama iki dramanın da mitolojik karakterler barındırması ister istemez bu kıyaslamayı getirecektir. Yine de ilk bölüm için oldukça başarılı bir performans sergilediğini düşünüyorum. Belki son sahne biraz abartı olmuş olabilir. Bana Spider-Man’i hatırlattı istemsizce ama bu kadar kesim hüküm vermek istemiyorum.

Eğer oyuncuları seviyorsanız ve mitolojik-fantastik dramalardan hoşlanıyorsanız bence zamanınızı harcamayacağınız bir drama olur Tale of the Nine Tailed kdraması.

İzlemek isteyenler varsa eğer, drama Çarşamba günleri tvN kanalında yayınlanıyor.

Paylaş:
Yazı oluşturuldu 66

Tale of the Nine Tailed [İlk İzlenim]” üzerine 3 görüş

  1. Hislerime tercüman olan bir ilk izlenim yazısı olmuş gerçekten.. Ah o kızıl-kahve saçlar ve o saç kesimi.. Diziden ne kadar çalacak ilerleyen bölümlerde göreceğiz ama benim Lee Dong Wook’a yakıştıramadığım bir imaj oldu. Goblin’e benzer sahnelere gelince… Evet buna da katılıyorum. İzlemeye ilk başladığımda gözlerim Gong Yoo aramadı ya da konuyu oraya bağlamadan nasıl çevirecekler diye düşünmedim desem yalan olur. Biraz Goblin biraz da The Vampire Diaries & Twilight hissiyatı aldım diziden. Abi-kardeş çekişmesi, güçleri, hızla bir yerlere gidip gelmeleri The Vampire Diaries; öte yandan ruhlar, öldükten sonraki yaşam vs bunlar da Goblini hatırlatıyor.. Yine de dizi sizin de dediğiniz gibi gayet akıcı ve izlenebilir. Genelde kdramalar yavaş başlayıp hızlandıkları için yayınlanan çoğu kdramaya göre ilk iki bölümü gayet iyiydi. Gelecek bölümleri merak ediyorum. Umarım temposunu daha da yükseltir ve finale kadar heyecanla izleriz.

    1. Aynı düşünmemize çok sevindim^^ Şans tanımak istediğim dramalardan birisi açıkçası hem Dong-Wook’u çok özledik hem de uzun süredir beklediğim bir dramaydı. Dilerim yüzümüzü kara çıkartmaz ^^

  2. ben artık k-dramalara doyum noktasına ulaştım galiba ,dizinin hikayesinde ne olacağını repliklere kadar çok yakın tahminlerde bulunmaya başladım bu gidişle kendimi baba vanga sanmaya başladım…Neynu se bana bu dizi popüler drmaların ikonik yerleri ve seyircinin ağzının suyun aktığı lee dong wook üstsüz sahneleri(ağzının suyu akan ben olabilirim) karışımı gibi neyse çok konuştum ben asıl olarak senem ile yaptığınız podcasti çok sevdiğim den yazmak istediğim sizin çok iyi bir enerjiniz var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön