The King: Eternal Monarch [İlk İzlenim]

The King Eternal Monarch

Sonunda aylarca beklediğimiz drama dün akşam ekranlarımıza düştü ve özlediğimiz senaristle, oyuncularla en sonunda buluşabildik.

The King: Eternal Monarch dramasını izlemek konusunda kararsız kalmış ya da dramayı merak eden drama severler için tanıtım yazısı hazırlamak istedim.

Dramanın girişinde verilen atmosfer ister istemez nedense bana Gobin’i hatırlattı. Hanedanlığın o sıcak renkleri, kar taneleri… Çok hoşuma gitti. Dramanın başındaki hikaye gerçekten dokunaklı. Özellikle çocuk oyuncular mükemmel iş çıkarmışlar. Jung Si-Yul‘u zaten Her Private Life dramasında izlemiştik, yine şirin bir mantar kafayı canlandırıyordu. Jeong Hyun-Jun‘a ise kısa süre önce Oscar kazanan Parasite filminden aşinayız. Kısacası bu minik ikiliye bayıldım. Duygu aktarımını şahane gerçekleştirmişler.

Bunun yanı sıra diğer oyunculara baktığımızda, Kim Young-Ok (Coffee Prince), Park Won-Sang (W, Healer), Kang Ki-Doong (Romance is a Bonus Book), Park Hoon (Memories of the Alhambra) gibi harika isimler görüyoruz. Resmen el emeği göz nuru seçilmiş hepsi. Bence çoğu Koreli oyuncu Kim Eun-Sook‘un başarılı projelerinden sonra, özellikle Goblin‘le tesçillendikten sonra onun çalışmasında yer almak için can atıyor durumda. Haksız da sayılmazlar, kadının başarısız bir işine denk gelmedim şimdiye kadar.

The King Eternal Monarch

Gelelim başrol oyuncularımıza. Lee Min-Ho, Kim Go Eun ve Woo Do-Hwan.

Kim Go Eun, zaten hali hazırda çok beğendiğim, çok sevdiğim bir oyuncudur. Diziyi izleme sebeplerinden birisi de o diyebilirim. Burada karşımıza çıkardığı sağlam karakteri ile izleyenleri bir kez daha, farklı bir profille kendisine hayran bırakıyor diyebilirim. Hem komik hem güçlü bir karakter olması izleyiciye keyif katıyor. Zira Goblin‘de çok hırpalandığını hissediyorum niyeyse, hala bile kendisine baktığımda bir göz yaşı pıt, kalp çıt durumları oluyor üzerimde.

Lee Min-Ho‘ya gelecek olursak, açıkçası, oyuncu kadrosunda tek şüphe ettiğim isim kendisiydi. Kötü bir oyuncu olduğundan değil sadece dramaya dair çok fazla beklentim olduğu için ve gerçekten ana karakteri oynadığı için kendimce uyumlu olup olmayacağını merak ediyordum ama açıkçası rahatsız etmedi. Bu da ilk bölüm için oldukça güzel bir gelişme benim açımdan çünkü genelde ilerleyen bölümlerde zaten karakterlere ve oyunculara ısınıyorsunuz.

Woo Do-Hwan

Gelelim Woo Do-Hwan‘a. Muhteşem olmuş, kesinlikle nefes kesen bir karakter olmuş. Hatta biraz daha zorlasa Lee Gon karakterinin yerine göz bile dikebilirmiş diyebilirim. Beni tek üzen kısmı, çocukluğunda bu kadar eğlenceli, duygusal olup büyüdüğünde bu kadar ciddi olması. İkisinin karışımı olabilirmiş sanki ama kim bilir, sadece ilk bölümü izledik belki neden böyle olduğunu ileri bölümlerde gözlemleyebiliriz, ya da belki de değişimini inceleyebiliriz.

Konuya gelecek olursak. The King: Eternal Monarch, Alice Harikalar Diyarı’nda kitabını esas alan bir hikaye olmuş -ki bu beni kesinlikle rahatsız etmedi. Ana karakterimizin adeta Alice gibi, olgunlaşması için Tavşan deliğinden geçmesi, korkuları ile ve efsanesi ile yüzleşmesi gerekiyor. Bunu iki farklı evrene taşıyan ve evrendeki karakterlerin birleşme heyecanlarını bize tattıran tatlı bir drama olmuş. Konu ne çok yavaş ilerliyor ne çok hızlı ilerliyor sadece ilk adaptasyon sürecinde evrenler arası geçiş ve geçmişe dair kesitlerde biraz kafam karıştı ama bu dramaya alışma sürecinde olduğum için olabilir muhtemelen.

Ben oldukça keyif aldım ilk bölümden, kesinlikle tavsiye edeceğim bir drama olmuş. Bence hazır taze taze başlamışken, siz de gelin böyle bir dramayı güncel izlemenin keyfine varın. Aşağıya bir adet tanıtım videosu koyuyorum, şimdiden iyi seyirler.

(Dramanın detaylı incelemesine buradan ulaşabilirsiniz.)

Paylaş:
Yazı oluşturuldu 69

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön