Train [İlk İzlenim]

Train-dramako-1
  • Bölüm Sayısı: 12
  • Tür: Aksiyon, Polisiye, Gizem, Romantizm
  • Kanal: OCN
  • Yıl: 2020

OCN’nin beklenen polisiye gizem draması Train sonunda geldi. Cumartesi-Pazar yayın akışına konan dizi ilk bölümleriyle izleyici karşısına çıktı. Suç ögesi içeren yapımlarıyla kendine yer edinen OCN, bu dramayla paralel evren konusunu işlemeye başlıyor. Bu bakımdan SBS’te finalini gördüğümüz The King: Eternal Monarch ile karşılaştırıldı bile. Güzel bir OCN izleyeli baya olmuştu bu nedenle hevesle izlemeye başladım ve sevdim.

Konusu ve oyuncuları…

Yoon Shi Yoon , lise yıllarında babasını bir trafik kazasında kaybeden cinayet masası dedektifi Seo Do Won rolünde karşımıza çıkmakta. Dizimizin kadın başrol oyuncusu ve romantizm ögesini taşıyan Kyung Soo Jin‘i yine aynı yaşlarda babasını bir cinayete kurban veren savcı Han Seo Kyung olarak görmekteyiz. Bu ikili babalarının ölmesinden sonra kendilerine evini açan dedektif- günümüz zaman diliminde karakolun müdürü olan Oh Mi Sook (Lee Hang Na) ile birlikte yaşamaya başlıyorlar. Tabi lise yıllarında başlarına gelen olaylar meslek seçimlerinde etkili oluyor ve bu olayların etkisinden kurtulamıyorlar. Ayrıca aralarında romantik bir bağ da seziyoruz ancak Yoon Shi Yoon duyduğu suçluluk nedeniyle Kyung Soo Jin‘in duygularına karşılık vermiyor. Bu suçluluk duygusunun detayına girmek istemiyorum. Oyuncuların uyumu iyi geldi, başlarda şüphelerim vardı. Yoon Shi Yoon‘u severim ancak Kyung Soo Jin‘e karşı çekimserdim. İlk hafta bölümlerini izledikten sonra olumlu bir his uyandırdı ve diziye devam kararı aldım. Yoon Shi Yoon‘un canlandırdığı Seo Do Won rolü için teklif ilk olarak Her Private Life dramasında tanıdığımız Kim Jae Wook‘a gitmiş. Ama ben Yoon Shi Yoon‘u da çok hatta oldukça başarılı buldum.

Train-dramako-3

İşin gizemi nerede?

Terk edilmiş bir tren istasyonunda bavullarla gömülmüş cesetlerin bulunmasıyla işler karışıyor. Bu istasyon birkaç yıl önce kapatılmış olmasına rağmen cesetlerin nasıl geldiği kim tarafından konduğu gizemini korurken, kahramanımızın artık kullanılmayan bir güzergahta tren görmesiyle işler daha da karışıyor. Bu noktada bu tren ile paralel dünyalar arasında yolculuk yapıldığını ve cesetlerin öbür evrenden geldiğini söylesek spoiler olmaz. Zaten dizi tanıtımı ve trailer’dan herkesin anlayacağı bir durum bu. The King: Eternal Monarch ile benzetilen yanı ise iki evrende de aynı kişilerin yaşaması ve bu olaylara bir şekilde karışmış olmaları.

Kdrama dünyasında bir konu popüler oldu mu ardıllarını hep görürüz. Paralel evren meselesini gördüğüme şaşırdığımı söyleyemem aksine iyi oyuncularla kaliteli bir OCN yapımının gelmiş olabileceği duygusu beni heyecanlandırdı.

Train-dramako-2

İzlemeye değer mi?

12 bölümlük dizilerde en sevdiğim nokta daha önce de bahsettiğim üzere -iyi bir senaryo yazımı ile- işleri hızlı toplayabilmeleri. Konuya hızlı bir giriş yapıp başlarda bizi bunaltmıyorlar. Geneline dengeli diyebilmek için elbette gidişatı görmemiz gerekiyor. Ancak ilk iki bölüm üzerinden değerlendirdiğim bu diziye devam etme kararı aldım. Size de ilk bölüme şans vermenizi öneririm. Eğer ilginizi çekmediyse pas geçebilirsiniz. Ama ben içinde az miktarda romantizm barındıran polisiye-aksiyon dizilerine bayılırım bu nedenle çok ekstrem bir durum olmadıkça izleyeceğim. Tabi ki bittiğinde de detaylı incelememe ulaşabilirsiniz 🙂 Merak edenler için alta trailer da koyuyorum 🙂

Paylaş:
Yazı oluşturuldu 52

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön