Jang Hyuk

Jang Hyuk, Kore aktörleri arasında ilgimi çeken ilk oyuncu olduğu için, önceliği kendisine vermek istedim. Muhtemelen bu dramaların takipçisi olan okuyucularımız da benimle aynı fikirde olacaktır ki, kendisi jenerasyonuna rağmen, hala günümüz popüler Kore aktörleri arasında yüzünü eskitmeyen ve projelerde yer alan ender oyunculardan birisi durumunda.

Jang Hyuk, 20 Aralık 1976, Busan-Güney Kore doğumlu bir aktör. Kendisi uzun yıllardır Kore filmlerinde ve dramalarında yer almaktadır. Bu zamana kadar bir çok projede yer alsa da ilk dikkat çektiği film, Kore’de bir klasik olarak kabul edilen Windstruck‘tır.

Ben kendisini Fated To Love You dramasında keşfetmiştim. Bu keşiften sonra kendisinin diğer çalışmalarını da izlemek istedim ve ilk izlediğim filmi Windstruck‘tı. Windstruck’ta en çok ilgimi çeken nokta ise kendisinin yıllar geçtikçe yaşlanması gerektiğinin aksine gençleşmesi ve belki de tarz edinmesi üzerine oldu. Bazı oyuncular öyledir, gençlik yıllarında her ne kadar sıradan bir izlenim verse de, yıllar geçtikçe şarap misali kendi imzalarını ve imajlarını ortaya koyarlar. Jang Hyuk, kesinlikle bu kategoriye giriyor.

Aslında özel hayatına biraz göz gezdirdiğimizde, neden böyle olduğuna dair de mantıklı açıklamalar mevcut. Yaklaşık 4-5 senedir kendisini Instagram hesabından takip ettiğim kadarıyla tekvando ve dövüş sporlarına karşı inanılmaz bir kişisel ilgisi var. Adeta bunun için yaşıyor, boş zamanlarında sürekli spor yapıyor hatta hayat arkadaşını da bu şekilde seçtiğini fark ettim. Eşi ile ilgili inanılmaz tatlı bir tanışma hikayeleri var.

Jang Hyuk, 2002 senesinde tanıştığı eşi Kim Yeo-Jin ile bir spor merkezinde tanışıyor. İlk görüşte etkilenmesine rağmen bir türlü Kim Yeo-Jin ‘in ilgisini çekemeyen aktör, o dönem aynı zamanda dansçı olan Jin’in ismini çalıştığı prodüksiyon şirketine vererek, projede birlikte yer alıp alamayacaklarını soruyor. Kim Yeo-Jin‘in ismini onaylayan prodüksiyon şirketi sayesinde Jang Hyuk ve günümüzdeki eşi aynı projede yer alıp birlikte çalışmaya başlıyorlar. Bu sayede de ilişkileri doğal bir şekilde ilerliyor. 2002 senesinde tanışan çift, 2008 senesinde hayatlarını birleştirme kararı alıyor ve şu anda üç çocukları var.

Bir çok projede yer alan Jang Hyuk’un benim için en özel draması, kesinlikle Fated to Love You. Başka bir oyuncuyu Lee Gun karakterinde izleyebilir miydim? Düşüncesi bile üzücü. Sadece jestleri ile değil, mimikleri ile de sunumuna şölen katan oyuncu, komedi ve duygusal alandaki başarısını bir kez daha kanıtlamış oldu.

Her ne kadar Fated to Love You‘nun son 5 bölümü ve o bölümlerdeki imajı beni çok üzmüş olsa da, yine de kendisinin karakteristik ifadelerinden hiçbir şey kaybetmedi. Jang Hyuk, adeta hissettiklerini izleyiciye aktarabilme hatta onları da hikayenin içerisine katabilme yeteneğine sahip bir oyuncu olduğunu bir kez daha kanıtladı gülümsetirken ağlatan drama ile.

Küçük bir ekleme yapalım, ülkemizde yayınlanan No: 309 isimli dizi, aslında Fated to Love You dizisinin ülkemize uyarlanan versiyonudur. Gel gelelim maalesef dizinin orjinalindeki gibi bir atmosferi yaratabildiğini düşünemiyorum Fated to Love You varyasyonumuzun.

Bir sonraki sene vizyona giren The Flu filmi ile ise, çok farklı bir profilde çıktı izleyicisi karşısına. The Flu, dünya genelinde gerçekleşen bir salgının Kore üzerindeki etkisini anlatırken, doktor bir annenin geçirdiği sürece ve bu süreçte kendisine eşlik eden Jang Hyuk‘u izleme şansını elde ediyoruz.

The Flu filmi, romantik komediden uzak, aksiyon ve neredeyse gerilim içeren bir film. Kendisini Fated to Love You gibi yumoş yumoş dramadan sonra böylesi bir hayatın kesitini ele alan filmde görmek birazcık ani ayılmaya hatta sersemlemeye neden olabiliyor diyebilirim. Yine de Jang Hyuk, drama ve film alanındaki her kategorinin altından başarı ile kalktığını bir kez daha kanıtlıyor bu filminde.

Son olarak Kore’nin tarihi dizilerinden birisi olan My Country: The New Age‘te yer alan Jang Hyuk, bu sene gösterime girecek olan Tell Me What You Saw isimli polisiye drama için hazırlanıyor.

Final olarak biyografi yazısını çok sevdiğim bir Fated to Love You video klibi ile sonlandırmak istiyorum. Bu videoyu ne zaman izlersem, hala ilk defa izlemişim gibi keyif alıp, eğleniyorum. Dilerim, siz de aynı duyguları paylaşırsınız izlerken.

Paylaş:
Yazı oluşturuldu 71

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön