Ji Chang Wook Biyografi

Ji Chang Wook Dramako Biyografi

Son zamanlarda Bactsreet Rookie draması ile gündemde olan Ji Chang Wook‘un biyografisini siz Kdrama severler ile paylaşmak istedik.

Ji Chang-Wook 5 Temmuz 1987 Anyang doğumlu Güney Kore aktörüdür. Lise son sınıfta oyunculuğun sıra dışı bir meslek olduğunu düşünen oyuncu, Dankok Üniversitesi, Tiyatro ve Sinema Bölümü’nü kazanıyor, burada eğitimine devam ediyor. Fakat işler istediği gibi ilerlemiyor, aldığı derslerin içeriğine ayak uyduramıyor ve neredeyse bir sene okula ara veriyor. Geçtiği dersleri düşük notlarla tamamlayan Chang Wook, uzun süre yanlış mesleğin eğitimini seçtiği düşüncesi içerisinde bir süre yolunu kaybediyor. Müzikal ve tiyatroya yönelmeyi düşünen oyuncu, derslerin tarih ve teoriye dayalı olması üzerine burada da aradığını bulamıyor. Meşhur eserlerin dahi neden meşhur olduğunu oturtamayan Chang Wook, arkadaşları tarafından sınıfta neredeyse deli damgası yiyor. Taa ki üniversite koridorunda, bağımsız kısa film çeken üst sınıf öğrencilerinden birisi kendisini figüran olarak kullanana kadar. Figüran olarak poz veren Chang-Wook, çekim sırasında hissettikleri ile sadece sette bulunmanın bile kendisini mutlu ettiğini keşfederek, mesleği için olan motivasyonunu kazanıyor ve derslerine daha çok asılıyor. Üniversite son sınıf öğrencilerinin peşinden ayrılmıyor. Onlarla sürekli bağımsız filmler çekiyor. Bu sayede ilk uzun metraj bağımsız film teklifini alıyor ve sektöre adım atıyor.

Ortaokul birinci sınıfta babasını kaybeden oyuncu, çocukluğu boyunca annesi tarafından yetiştiriliyor. Oyunculuk mesleğini seçmeye karar verdiği an annesi ile büyük bir mücadeleye başlıyor. Bu zamana kadar her zaman kendisini destekleyen annesi, oğlunun seçmiş olduğu meslekten şüphe duyup, kendisi için endişeleniyor. Annesini bir şekilde ikna eden Chang-Wook, “Muhtemelen o gün annemi incittim, bugün bile bunun için üzüntü duyuyorum ama her zaman beni destekledi ve yanımda oldu.” diyor. Şimdilerde ise annesi, oğlunun başarısından dolayı onunla gurur duyuyor.

KARİYERİ

Ji Chang Wook Dramako

İlk olarak bağımsız film olan Sleeping Beauty ile oyunculuk kariyerine başlayan Chang-Wook, aynı anda bir yandan da Daehakro müzikalinde yer alıyor ve iki projenin yoğunluğu arasında gidip geliyor. Ardından girdiği seçmelerden birisinde senaristin kendisini beğenmesi üzerine önü açılıyor. Senariste sorulduğunda ise cevabı “Gülüşündeki kibarlığından oldukça etkilendim.” oluyor.

İlk büyük çıkışını Empress Ki‘de gerçekleştiren Ji Chang Wook, buradaki başarısı sayesinde sektörde ismini duyurmaya başlıyor ve önüne onu popülerliğe iten Healer senaryosu düşüyor. Healer’da yasa dışı işler yapan bir kaçağı canlandıran Ji Chang-Wook, karakterinin özellikleri sebebi ile dövüş sanatları eğitimi alıyor. Bu dramadaki aksiyon sahneleri sayesinde adını Güney Kore sınırlarının dışına çıkartan oyuncu, özellikle Çin’de büyük ilgi çekiyor ve Çin’den teklifler alıyor. The Whirlwind Girl 2 için için Mandarince dahi öğreniyor. Bir sonraki projesi ise bol aksiyonlu kdrama olan The K2 oluyor. The K2, her ne kadar yayınlandığı 8 hafta boyunca reyting rekorları kırsa da, Chang Wook için oldukça yorucu bir yapım oluyor ve uzun bir süre aksiyon draması çekmeyeceği açıklamasını yapıyor. Sebebini sunduğu açıklamasında ise, karakteri gereği kaslı bir görüntüye sahip olması için spor salonlarından çıkamaması, dramada olan dövüş sahneleri sebebiyle de sürekli antrenmanda olması sonucunda dinlenmek için bile zamanının kalmadığını dile getiriyor.

Bu karardan sonra karşısına çıkan ilk proje, 2017 senesinde yayınlanan Suspicious Partner oluyor. Nam Ji-Hyun ile kamera karşısına geçen Ji Chang-Wook, ortaya oldukça eğlenceli bir romantik komedi sunuyor. Muhtemelen Healer ve The K2 sonrasında kendisine dinlence olarak bile gelmiş olabilir bu drama ki dramada da yine dövüş sahnesi yok değil. Elbette diğer iki drama ile kıyaslanmayacak seviyede.

Suspicious Partner dramasının son çekim gününde, Chang Wook‘un askeriyeye teslim tarihi belli oluyor ve kendisi 14 Ağustos 2017 tarihinde teslim oluyor. Askerliği süresince göstermiş olduğu üstün başarıdan dolayı ayrıca madalya kazanan oyuncu, 27 Nisan 2019 tarihinde orduda askerliğini tamamlıyor.

2019’un Ekim ayında yayınlanmaya başlayan Melting Me Softly, her ne kadar Chang Wook severler tarafından çok fazla olumlu yorum almasa da, oyuncunun askerlik dönüşü içerisinde bulunduğu ilk projesi oluyor.

Şimdilerde ise Cuma ve Cumartesi günleri SBS’te yayınlanan Backstreet Rookie ile sevenleri ile buluşan Ji Chang Wook, bu projesi için oldukça heyecanlı. Projede bulunma sebebi olarak, yönetmen Lee Myung Woo ile çalışmak istemesi ve marketin atmosferinden oldukça etkilenmiş olması olarak açıklıyor. Canlandırdığı karakter Dae Hyun için ise; “Gençliğini markette geçiren bu karakterin en iyi şekilde tasvir edilmesini istedim. İş konusunda ve aşk konusunda oldukça saf olan bu karakterin, zaman zaman kararsızlıkları sinir bozucu olsa da sevimliliği ile kendisini sevdirdiğini düşünüyorum. ” açıklamasında bulunuyor.

Eklememiz gereken bir diğer bilgi ise, kendisinin Calvin Klein’ın reklam kampanyasında yer alan ilk Koreli aktör olduğu gerçeğidir.

KİŞİLİĞİ

ji-chang-wook-dramako-biyografi-1

Ji Chang Wook hakkında bir çok söylenti var ama bu söylentilerin çoğunluğu kendisinin ne kadar utangaç ve içine kapanık bir insan olduğuna yönelik. Verdiği röportajlarda ya da demeçlerde olsun, hepsinde aslında naif, kibar ve bir o kadar sıkılgan bir yapıya sahip olduğunu fark etmemek elde değil. Bunun en büyük etkilerinden birisi belki de sektöre ilk başladığı zamanlarda yaşamış olduğu hayal kırıklıkları da olabilir elbette. Oyunculuğa ilk adım attığı dönemlerde, bir yönetmenin kendisine yaklaşıp “Berbat müzikaller yapmak için mi etrafta dolanıyorsun?” sorusu hala bile hatıralarından silinmiş değil. Bir çok oyuncu bu tarz olumsuz yorumlarla kolaylıkla başa çıkıyor olabilir ama söz konusu Ji Chang Wook olduğunda, neredeyse oyunculuğu bırakma noktasına gelmek üzere olduğunu itiraf ediyor. “Verebildiğim tek cevap ‘Evet, öyle yapacağım.’ oldu ve evet öyle de yapacağım. Geçmişte bu tarz yorumların beni etkilemesine izin verdim yok olmak istedim, unutulmak istedim. Üniversitede hafife aldığım teori ve tarih derslerimin aslında o kadar da gereksiz olmadığını fark ettim. Onurum kırıldı ama bu tarz yorumları kabullendim ve ilerlemeyi seçtim.” diyor.

Günlük hayatını tasvir ederken, sık sık arkadaşları ile kahve içmeye çıkan, spora ve gerektiği zaman hamama giden birisi olduğunu anlatıyor. “Aslında yıllardır aynı insanlarla aynı şeyleri yapıyorum. Hayatımın bir parçası oldu bunlar ve en büyük dileğim de aslında bunları yaparak hayatımı devam ettirmek.” diyor. Bahsettiği demeçlerinden birisinde, kendisine ayırdığı zamana özen gösterdiği, çekim olmayan günlerde muhakkak dışarı çıkmayı ve arkadaşları ile plan yapmayı öncelik haline getirdiğini belirtiyor, gel gelelim son dönemlerde sahip olduğu köpek yavrusu yüzünden eve bağlandığını ve onun bakımını üstlendiğini de ekliyor.

Kabul ettiği projelerde öncelikli olarak projenin alacağı reytingden çok, kendisinin karaktere uyum sağlayıp, sağlayamayacağını öncelikli tutuyor. Her ne kadar çok başarılı bir yapım gelse de önüne, eğer odaklanamayacağı ya da içine sindiremeyeceği bir karakter olduğu takdirde projede yer almamayı seçtiğini söylüyor.

ÖZEL HAYATI

ji chang-wook-dramako-biyografi-3

Bir çok Ji Chang Wook severin bu bölümü merakla beklediğini biliyorum, bu konuda yeteri kadar araştırma da yaptım yalnız şunu söylemeliyim ki, bu zamana kadar Ji Chang Wook‘un resmi bir şekilde kabul ettiği hiçbir ilişkisi görünmüyor. Bunun yerine bolca partnerleri ile adının çıkma haberleri mevcut internette. Bu sonuca da çok şaşırmamak lazım çünkü kendisi romantik ilişkilerini gizli yaşamayı tercih eden birisi. Bir açıklamasında “Kişinin her konuda açık olması iyi bir şey ama açık olunacak konular vardır, gizli tutulacak konular vardır. Ben ilişkilerin gizli kalmasından yanayım.” diyor.

İdeal kadın zevkini tarif ettiğinde ise, “Öncelikle her şeyi ile anlaşabileceğim birisi olmasını istiyorum. Benim çocukluklarıma göz yummalı, onun yanında rahat olmalıyım. Belki komik gelecek ama bana ilham verebilecek birisi olmasını isterim, benim ilham perim olmalı” diyor ve ekliyor “Onunla klasik bir ilişki kurmaktansa, oturup derin görüşmeler yapabileceğim bir ilişki olmasını tercih ederim.” diyor.

Ji Chang Wook‘un biyografisinin her zerresini burada ele almamızın ardından, aşağıya bir adet yapmış olduğum Ji Chang Wook Tribute videosu bırakıyorum. Dilerim yazıdan keyif almışsınızdır ve sevdiğiniz aktör hakkında sizleri bilgilendirebilmişizdir.

Paylaş:
Yazı oluşturuldu 74

Ji Chang Wook Biyografi” üzerine 12 görüş

  1. Geri bildirim: The K2 - DramaKo The K2
  2. Geri bildirim: Healer - DramaKo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön