Kim Go Eun

Bu tatlı mı tatlı, gözlerinden ışık saçan Koreli oyuncu Kim Go Eun, son dönem çalışmaları ile gülüşü gibi ekranlara da renk kattı.

2 Temmuz 1991 doğumlu oyuncu, 4 yaşında ailesi ile birlikte Çin’e, Beijing’e taşındı ve 10 seneye yakın bir süre Çin’de yaşadı. Öncesinde aklında oyunculuğa dair bir fikir olmayan Kim Go Eun, Chen Kaige’in Together filminden etkilenerek oyuncu olma kararı aldı ve bu isteğini akademik alanda tamamladı.

Oyunculuk tecrübesine lise eğitimi sırasında okul gösterilerinde başlayan Kim Go-Eun, ilk çıkışını Eungyo filmi ile gerçekleştirdi ve buradaki performansı sayesinde Güney Kore’de en iyi aktrist ödülünü aldı.

Yönetmen Jung Ji-woo‘nun Go-eun hakkında söylediği en iyi betimleme; “Doğuştan meraklı ve cesur bir yapısı var. Kolay kolay etkilenmeye sağlam bir karaktere sahip. Yaptığı işleri sırf diğerleri yapıyor diye yapmıyor.” şeklinde.

Eungyo öncesinde profesyonel anlamda oyunculuk tecrübesi olmayan Kim Go-Eun, oyuncu kadrosuna dahil olma sürecini şu şekilde anlatıyor; ” Deneme çekimimi yönetmen Jung Ji-woo ile konuştuktan sonra gerçekleştirdim. Deneme çekimleri için herhangi bir hazırlık bile yapamadım.” Buna rağmen Kim Go-Eun, 300 kadın oyuncu arasından seçildi ve bu rol ona ödül getirdi. İçerisinde cesur sahnelerin de olduğu filmin çekimlerinde Go-Eun her ne kadar tedirgin olsa da, kamera kayda başladıktan sonra rahatlıkla karaktere bürünebildiğini açıklıyor. Yönetmen Jung ise, film çekimi süresince Kim Go-Eun‘un kendisini geliştirdiğini, gözlemlediği süreçte yetişkinlik sürecine geçtiğini açıklıyor ve ekliyor ve ” Go-Eun‘un çekilen son sahnelerinde gözle görülür bir şekilde farklılık var. Bütün bu farkındalığı kameralara kaydetmek istedim, kendisinin ne kadar kıymetli olduğunun dışa aktarımını.” şeklinde konuşuyor.

Profesyonellik adına yaptığı açıklamada Kim, “Sahnede ilk durduğum zamanlarda, hayatımın geri kalanı için bu heyecanı yaşamanın çok yorucu olduğunu düşünmüştüm. Ama ikinci deneyimimde kanatlarım varmış gibi kendimi estetik hissettim ve sahneden bir daha hiç inmek istemedim. Oyunculuğa devam ettim çünkü bu duyguyu kaybetmek istemedim” diyor.

Eungyo filminin ardından çeşitli teklifler alan Kim Go-Eun, bir çok projeyi reddederek oyunculuğa ara verme kararı aldı ve Korean National University of Arts’taki eğitimini tamamladı.

Eğitimini tamamladıktan sonra mesleğine geri dönen oyuncu, içerisinde bulunduğu dramalarla göz kamaştırdı ve unutulmaz performanslara imza attı. Bunlardan en çok göze çarpan, ülkemizde ve çoğu ülkede Goblin olarak bilinen, orjinal adı “Guardian: The Lonely and Great God” oldu.

Goblin dramasında, Goblin‘in kılıcını çıkarabilecek tek insanı canlandıran Kim Go-Eun, drama süresince Eun-Tak‘ı muhteşem bir şekilde performansladı ve doğallığı konusunda neredeyse bütün izleyicileri kendisine hayran bıraktı. Özellikle dizinin 13. bölümünde sergilediği performans, bir çok rakip sahneler arasında en çok takdir gören ve beğenilen performanslardan birisi oldu.

Şimdilerde ise Goblin dramasının senaristi olan Kim Eun-Sook‘un yeni projesi The King: Monarch of Eternity ‘nin çekimlerini gerçekleştiriyor. Goblin’deki gibi günümüz zaman ve geçmiş zaman arası geçişlere sahip olan dramanın bekleyenleri ile buluşma tarihi 2020 baharı olarak düşünülüyor.

Kim Go-Eun’un magazinel hayatına gelecek olursak, oyuncu 2016 senesinde kendisinden yaşçabüyük Shin Ha-kyun ile birlikteliğini ilan etti. Goblin çekimleri sırasında, programlarının yoğun olduğunu açıklayarak daha sonrasında ilişkilerinin bittiğini de ajansları tarafından duyurarak belirttiler fakat işler burada biraz karıştı.

Kim Go-Eun, ilişkisini bitirmesinin ardından, eski erkek arkadaşı olan Shin Ha-kyun ile olan fotoğraflarını Instagram’dan siliyor ve bu sildiği fotoğraflar yerine şu fotoğrafı yayınlıyor;

Söz konusu fotoğraf aslında Goblin dramasının çekimleri sırasında perde arkası bir sahneden çekilen fotoğraf. Gel gelelim fotoğraftaki damat Kore draması bekar gözdelerinden olan Gong Yoo olunca, ortalık karışıyor. Yıllardır duygusal hayatını gözler önünde yaşamaktan kaçınan ve başrolünü paylaştığı bütün oyuncularla adı ilişki dedikodularına karışan Gong Yoo, bu sefer de Goblin’deki rol arkadaşı Kim Go-Eun ile anılmaya başlıyor.

Erkek arkadaşının fotoğraflarını silip, yerine Gong Yoo ile set dahi olsa düğün fotoğrafı koyarak oldukça ilgi çeken Kim Go-Eun, duruma yaptığı açıklamada ise, “Eski erkek arkadaşımla olan fotoğraflarımı silme sebebim, fotoğraflarki görüntümün makyajsız olmasından kaynaklanıyordu, çevremden olumsuz tepki alıyordum. ” şeklinde oluyor. Elbette bu cevaptan tatmin olmayan Kore basını, ikilinin ilişkilerini didiklemeye başlıyor ve masum bir arkadaş yemeği gibi görünen buluşmalara ilişki yakıştırması yapmaya başlıyor.

Bu zamana kadar bir çok kadın oyuncu ile ismi çıkmış Gong Yoo nadiren yaptığı şeylerden birisini yapıp, ajansı vasıtasıyla Goblin rol arkadaşı olan Kim Go-Eun ile aralarında arkadaşlıktan öte bir şey olmadığını açıklıyor. Keza Kim de ajansı tarafından aynı açıklamayı yapıyor ve ikili aralarında bir şey olmadığına dair duruma netlik katıyor.

Kendi adıma Kim Go-Eun‘un yeni projesini dört gözle bekliyorum, her ne kadar ortalığı karıştırmayı seven tatlı bir kız olsa da, oyunculuğu mükemmel ve bence ilk etapta bizi ilgilendiren kısım bu. 🙂

Paylaş:
Yazı oluşturuldu 69

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön