The Uncanny Counter [İlk İzlenim]

dramako-uncanny counter-1
The Uncanny Counter
  • Bölüm Sayısı: 16 Bölüm
  • Tür: Aksiyon, Gerilim, Komedi, Fantastik
  • Kanal: OCN
  • Yıl: 2020

The Uncanny Counter, OCN‘in şimdiye kadarki en yüksek reyting alan dizisi olarak ikinci sezonunu garantileyen bir webtoon uyarlaması. Dizi 16 bölümü yarıladı, 8 bölümü geride bıraktı. Dram – aksiyon – komedi dengesi çok başarılı kurulmuş. Uzun süre ilgimi çekmeyen dizi bir yokluk dönemimde, öneriler ve yorumlar sonucunda deneme kararı vererek başladığım bir drama oldu. İyi ki denemişim çünkü ilk bölümden oldukça ilgimi çekti. Karanlık unsurlar barındırmasına rağmen komedi yönü de oldukça etkileyici. Ayrıca karakter çeşitliliği açısından da dikkat çekici. Orta yaşlı bir ajumma, yetişkin bir emekli polis, 20’li yaşlarda genç bir bayan ve bir liseli çocuktan meydana gelen ekibin dinamiği görülmeye değer 😀

Konusuna gelirsek…

So Moon (Jo Byung Kyoo) küçükken annesi ve babasını kaybettiği kazada yürüme engeli kazanmış liseli bir gençtir. Ga Mo Tak (Yoo Joon Sang) So Moon‘un kaza yaptığı gece ağır yaralanmış ve hafızasını kaybetmiş bir dedektiftir. Choo Mae Ok (Yeom Hye Ran) ün salmış bir noodle restoranının şefidir. Ekibin son üyesi Do Ha Na (Kim Se Jeong) ise noodle restoranında çalışan baş garson olan genç bir bayandır. Birbirinden farklı bu dört kişi, counter olarak adlandırılmaktadır. Öbür dünyadan kaçan kötü ruhları yakalamakla görevlendirilen doğa üstü güçlere sahip bir ekibin üyeleridir. Her birisinin farklı seviyelerde yetenekleri vardır ve ekibin her üyesinin öbür dünyadan bağlantı kurup güçlerini aldığı bir ruhani kişilik mevcuttur. Hikayemiz So Moon ‘un counter olup ekibe katılması ile başlamakta ve hikayedeki karakterleri birbirine bağlayan kaza etrafında şekillenmektedir.

dramako-uncanny counter-2

Hikayenin ele alınışı, komedi unsuru çok iyi dengelenmiş. Bir OCN dizisinden yapımlarının ve kanalın yapısı gereği karanlık bir drama bekleriz ama The Uncanny Counter çok eğlenceli. İzlenme oranlarının yüksek olmasına şaşmamak gerekir çünkü 8.bölümü ile ulusal %9.3, Seul genelinde %8.9 reyting almış durumda. Bu rakamlar sonucu diziye başarılı demek az gelir, bir kablolu kanalda bu reytingi gören dizi oldukça başarılıdır. tvN için Goblin‘de, JTBC için SKY Castle gibi yapımlarda kablolu kanal olmalarına rağmen çok yüksek reytingler gördük. Ancak OCN için bu rakamlar ilk oluyor. Devamını da görmek isteriz OCN çok başarılı bir kanal. Hal böyle iken 2.sezonun geleceği haberleri de duyuruldu. Tabi bu durum finali etkiler mi? Tam bir son mu yaparlar yoksa hikayeyi bölmeyi mi tercih ederler bilemiyorum. İzleyip göreceğiz…

Diziye ne kadar şans vermeliyim?

Ben diziye ilk bölümden bağlandım. Dizinin tonu ve havası değişmiyor bu nedenle ilk bölümü bitirdikten sonra bir bağ kuramazsanız kararı size bırakıyorum. Ama drama zevkimiz az biraz benziyorsa devam edersiniz diye düşünüyorum. Dizi müzikleri arasından özellikle dikkatimi çeken olmadı ama kulak tırmalayan rahatsız eden bir durum da yok. Oyunculuklara gelirsek gayet başarılı. Bu ekibin yaş, meslek ve karakter çeşitliliği bence dramayı özel kılan noktalardan birisi. Oyunculardan özellikle yetişkin ekip zaten birçok projede kendini kanıtlamış. Genç oyunculara gelirsek, Kim Se Jeong‘u School 2017‘de tanıdım ve başarılı bulduğum bir idol oldu. Burada da rolüne gittiğini düşünüyorum. Jo Byung Kyoo yine birçok dizide gördüğümüz yardımcı rollerden yetişen bir isim. Kendisini Age of Youth‘ un ikinci sezonunda, Money Flower ‘da, The K2‘ da part-time çalışan rolünde gördük. Ünlendiği yapımlar ise SKY Castle ve Hot Stove League olarak karşımıza çıkıyor. Küçük ama emin adımlarla gitmiş, ileride de adından oldukça söz ettirecek bir oyuncuya benziyor.

dramako-uncanny counter-3

İlgi çekici bir diğer unsur ise So Moon karakterinin güçlerini kazanmasını izlemek. Dramaya kesinlikle bir göz atmanızı öneririm. Zaten ilk bölümden izleyip izlememe kararını vereceksinizdir. Finali için ikinci sezona bağlanacak yarım bir sonuç değil de, tatmin edici bir son vermesi dizi için tek temennim. Umarım ki hayal kırıklığı yaşamayız. Dramanın atmosferini görebilmeniz adına aşağıya tanıtım videosunu da ekliyorum 😀 Görüşlerinizi merak ediyorum.

Paylaş:
Yazı oluşturuldu 54

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön